Strona główna

Strona główna

Kategorie blogów

Kategorie blogów

Jak wybrać plakat do salonu?

na: Komentarz: 0 Hit: 776

O wystroju salonu decydują szczegóły, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

O wystroju salonu decydują szczegóły, dlatego warto zwrócić na nie uwagę. Mogą one całkowicie zmienić panujący we wnętrzu klimat, ale należy wybierać je w przemyślany sposób. Takie detale to m.in. plakaty, które pozwalają na wypełnienie pustego miejsca na ścianie. Jak je dobrać, aby uzyskać oczekiwane rezultaty? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Dlaczego warto postawić na plakaty do salonu?

Plakat jest jednym z tych trendów wnętrzarskich, które długo będą nam towarzyszyć. To praktyczny element dekoracyjny, który sprawdza się niemal we wszystkich pomieszczeniach w domu, a szczególnie w salonie. Dla wielu osób to świetna alternatywa dla obrazu, który nierzadko okazuje się zbyt oficjalną, a dodatkowo stosunkowo kosztowną ozdobą.

Należy podkreślić, że plakaty są uniwersalne, łatwo dostępne, a przy tym bardzo eleganckie. Poza tym można wykorzystywać je na wiele sposobów. Zawieszenie na ścianie np. nad kanapą lub w kąciku ze stolikiem kawowym to tylko jedna z dostępnych możliwości. Oprawiony w ramę plakat grafika dekoracyjna może trafić również na półkę czy komodę. Często jedynym ograniczeniem w tej kwestii okazuje się własna wyobraźnia.

Jak wybrać plakat do salonu - co wziąć pod uwagę?

Warto przede wszystkim zastanowić się, gdzie dokładnie ma trafić nowa dekoracja. Na tej podstawie można zdecydować, czy lepszy okaże się pojedynczy plakat do salonu, czy może jednak zestaw składający się z dwóch bądź trzech części. Pod uwagę trzeba też wziąć styl, w jakim zostało urządzone pomieszczenie. Dopasowując motyw pod tym względem, można uzyskać harmonijną, spójną i estetyczną całość. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać kontrastujący z resztą elementów plakat, ale czasami wywołuje to zbyt duży chaos.

Nie można jednak zapomnieć o najważniejszej zasadzie: o tym, jaki plakat do salonu wybrać, decyduje gust domowników. Dekoracja powinna podobać się każdemu z nich, inaczej nie wszyscy będą czuli się swobodnie w jej otoczeniu. Na szczęście wybór właściwego wzoru nie musi być problemem - oferta STUDIOGRAF jest pełna ciekawych i inspirujących propozycji.

Jakie plakaty do salonu - kolorystyka

Plakat do salonu loft, boho, skandynawskiego czy utrzymanego w innym stylu może być kolorowy lub czarno-biały. Podobnie jak w przypadku wzoru, tu dużą rolę odgrywają preferencje domowników. Trzeba też zastanowić się, jaki efekt ma zapewnić nowa dekoracja ścienna. Osoby, którym zależy na tym, aby ożywić aranżację, powinny postawić na mocne barwy. Gdy w salonie ma zagościć spokój i harmonia, zdecydowanie lepiej sprawdzą się subtelne plakaty do salonu w kolorach pastelowych lub monochromatycznych.

Postaw na jakość - plakat grafika do salonu STUDIOGRAF

W naszym asortymencie znajdują się starannie wykonane i modne plakaty do salonu. Technologia cyfrowego wydruku i mocny papier to gwarancja trwałości. Co istotne, wiele wzorów możemy przygotować we wskazanej przez Ciebie wersji kolorystycznej. Daje to pewność, że otrzymasz dekorację dopasowaną do własnych potrzeb.

Jeśli szukasz eleganckiego plakatu na ścianę do salonu - sprawdź naszą ofertę!

Powiązane przez Tagi

Uwagi

Zostaw swój komentarz