Kategorie blogów

Kategorie blogów

BANERY I SIATKI

Banery reklamowe są jednym z najpopularniejszych nośników stosowanych w reklamie zewnętrznej

Banery to jedna z tańszych, a zarazem najbardziej skutecznych form reklamy stacjonarnej. Jest to graficzno-tekstowa forma przekazania informacji oraz przyciągnięcia uwagi przechodnia. W STUDIOGRAF drukujemy je metodą solwentową, z wykorzystaniem pigmentów atramentowych, które cechują się bardzo dobrą trwałością oraz odpornością na wilgoć, mróz oraz promieniowanie UV i promieniowanie ultrafioletowe.

Baner powlekany a laminowany. Jaki baner reklamowy wybrać?

Najpierw zastanów się nad tym, czego potrzebujesz: czy zamierzasz przenosić baner reklamowy, czy ma pełnić jedynie rolę marketingową, czy na przykład musi też przepuszczać dźwięk (takie banery używane są głównie na scenach podczas koncertów), jaką ma mieć wielkość i co powinno się na nim znaleźć. Gdy poznasz odpowiedzi na te pytania, możesz wybrać konkretny podkład. Proponujemy kilka rodzajów:

  • baner laminowany - powszechnie stosowany nośnik reklamy. Laminat zapewnia optymalną ochronę do 5 miesięcy, jest to więc forma reklamy o stosunkowo krótkim czasie ekspozycji.
  • baner powlekany jest idealny do długiej ekspozycji. Jest sztywny, lecz elastyczny, a przy tym odporny na rozciąganie, pękanie, niskie temperatury oraz promieniowanie słoneczne.
  • baner na bazie blackout - blokuje przepuszczanie światła, więc drukowany obraz pięknie prezentuje się w pełnej krasie, kolory są nasycone.
  • baner back-lit pozwala na montaż ekologicznego oraz ekonomicznego podświetlenia LED. To dobre rozwiązanie, jeśli chcesz promować swoją firmę o każdej porze dnia i nocy.
  • baner na canvasie. Większość banerów tworzonych jest z elementów PCV, jednak nośnik canvasowy to w rzeczywistości reklama tekstylna, która sprawdzi się w zastosowaniu wewnętrznym. Można go prać i prasować bez utraty kolorów. Drukujemy także reklamy na materiałach markizowych, które są dedykowane hotelom oraz lokalom gastronomicznym.
  • siatka mesh, czyli materiał siatkowy, na którym drukuje się wielkogabarytowe banery. Przepuszcza powietrze oraz dźwięk, jest lekka i łatwa w transporcie, dzięki czemu jest często wykorzystywana podczas koncertów czy imprez plenerowych.

GALERIA