INSTRUKCJA KLEJENIA


1. Przygotuj powierzchnię

Przed przystąpieniem do pracy, trzeba oczyścić powierzchnię na której planujemy przyklejać naklejkę (ścianą - przetrzeć lekko wilgotną szmatką, inne powierzchnie nie chłonące - przemyć dowolnym płynem odtłuszczającym).
* Jeżeli masz świeżo pomalowane ściany, najlepiej zaczekaj około 2 tygodni przed rozpoczęciem naklejania wzorów.


2. Zaplanuj rozkład projektów

Sprawdź jak wzory będą wyglądać na ścianie. Umieść jeszcze nie odklejone naklejki na ścianie za pomocą samoprzylepnej taśmy papierowej. Jeżeli podoba Ci się Twoja kompozycja, po prostu zacznij ją naklejać.
* W zależności od wzoru jaki zakupiłeś , czasem lepiej jest rozdzielić naklejki dostarczone na jednym arkuszu, masz wtedy pełną swobodę podczas prac dekoratorskich.


3. Dokładnie wygładź powierzchnię naklejki

Naklejka składa się z trzech warstw: papieru podkładowego, samoprzylepnej folii winylowej (właściwej naklejki) i przezroczystej folii transportowej. Otrzymujesz naklejkę w postaci rulonu. Połóż naklejkę na równej powierzchni wzorem do dołu. Przy użyciu załączonej szpatułki, dokładnie wygładź podkład w celu jeszcze lepszego przywarcia wzoru do folii.


4. Usuń papier podkładowy

Teraz ostrożnie odklej naklejkę z papierowej warstwy, tak aby wzór pozostał na folii/papierze transportowym. Odklejaj papier podkładowy prowadząc go w miarę możliwości równolegle do płaszczyzny na której leży. Jeśli na papierze zostają poszczególne elementy należy powtórnie docisnąć ten fragment i zaginając lekko papier - dociśnij element do folii transportowej. Najlepiej zacznij od górnego narożnika i powoli roluj do dołu.


5. Przyłóż, przyklej i wygładź

Zbliż arkusz folii podkładowej z motywem do ściany nie dotykając jej, żeby sprawdzić, czy jest ułożona w poziomie - jeśli tak - przyklej górne krawędzie, a następnie przez miękką szmatkę lub filc dociskaj wzór do ściany. Staraj się nie dociskać tej powierzchni folii transportowej pod którą nie ma wzoru, a także aby pęcherze powietrza nie dostały się pod wzór.
* Jeżeli wzór jest duży, poproś o pomoc w aplikacji drugą osobę.


6. Usuń folię transportową

Kiedy już nakleiłeś grafikę, nadszedł czas na usunięcie folii/papieru transportowego. Odklej folię transportową zaczynając od krótszego końca i staraj się prowadzić ją równo i powoli równolegle do powierzchni. Jeśli któryś element zostanie na folii wróć kilka centymetrów dociskając wzór przez folię i ponownie odklej powoli samą folię.


7. Bravo !!

Od tej chwili możesz nazywać siebie artystą?
* Jeżeli po aplikacji wzoru pojawiłyby się bąbelki powietrza, używając igły , nakłuj te miejsca kilka razy a następnie wygładź dłonią, lub za pomocą miękkiej szmatki.


8. Malowanie

Jeżeli zakupiłeś szablon malarski, postępuj jak powyżej, z tym że teraz możesz przystąpić do malowania powierzchni. W miejscach wyciętych należy stopniowo nakładać farbę, wałkiem lub gąbką i pamiętać, aby ilość farby na narzędziu była niewielka. Po pokryciu farbą miejsc wyciętych , odczekaj chwilę aż farba przeschnie a następnie delikatnie oderwij szablon ze ściany. Na powierzchni ściany zostanie tylko twój rysunek.

INSTRUKCJA KLEJENIA W tej kategorii nie ma produktów.