Strona główna

Strona główna

Kategorie blogów

Kategorie blogów

Lustra akrylowe dekoracyjne

na: Komentarz: 0 Hit: 393

Lustra akrylowe dekoracyjne to dodatki do wnętrz, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Lustra akrylowe dekoracyjne to dodatki do wnętrz, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są wyjątkowo eleganckie i można nadać im dowolny kształt, co zapewnia niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Tego typu produkty są dostępne także w naszej ofercie. Poznaj ich najważniejsze zalety.

Lustro akrylowe - co to jest?

Lustro akrylowe to świetny element dekoracyjny, który dopełnia wystrój. Powstaje z pleksiglasu, który od spodu pokrywa się warstwą odbijającą światło. Taka ozdoba ścienna jest wyjątkowo trwała i wytrzymała. Ponadto zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Lustra akrylowe są obrabiane laserowo, dlatego nie mają ostrych krawędzi - tym samym wyeliminowane zostaje ryzyko skaleczenia. Wykazują też odporność na stłuczenia i zachowują estetyczny wygląd na lata.

Zalety i wady akrylowego lustra dekoracyjnego

Jedną z najważniejszych i niepodważalnych zalet lustra akrylowego dekoracyjnego jest ciekawy design. Każdy samodzielnie decyduje, jaki kształt będzie miała taka ozdoba, co pozwala na jej idealne dopasowanie do wystroju wnętrza. W ofercie STUDIOGRAF są m.in.:

  • kwiaty,
  • mapa świata,
  • pasy,
  • klasyczne koła,
  • kwadraty,
  • plastry miodu.

To oczywiście jedynie część naszego asortymentu, mamy znacznie więcej propozycji. Dodatkowo akrylowe lustra są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, a więc srebrnej i złotej. Z tego względu dopasowanie ich do aranżacji nie stanowi żadnego problemu.

Warto postawić na taką ozdobę również ze względu na jej solidność. Nie ma ryzyka, że dziecko czy niesforne zwierzę domowe ją stłucze, co mogłoby być bardzo niebezpieczne. Tym samym takie lustro można bez obaw umieścić w pokoju malucha. Ponieważ ładnie odbija ono światło, pozwala na optyczne powiększenie wnętrza. Jest odporne na działanie czynników atmosferycznych i można wykorzystać je również na zewnątrz.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że lustra akrylowe mogą zniekształcać obraz. Dotyczy to w szczególności większych tafli. To powoduje, że raczej nie zastąpią w pełni klasycznych, szklanych luster np. w łazience.

Gdzie sprawdzi się lustro akrylowe?

Taki element dekoracyjny sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Montaż lustra akrylowego nie jest kłopotliwy, można wykorzystać w tym celu taśmę dwustronną, dobrze dobrany klej bądź haki. Może ono z powodzeniem zastąpić obrazy czy plakaty, wypełniając puste miejsce na ścianie.

Akrylowe lustro mające ciekawy kształt z pewnością będzie niebanalną dekoracją sypialni czy salonu. Nadaje się także do przedpokoju, jadalni i gabinetu. Wystarczy znaleźć odpowiedni wariant, który będzie pasował do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Za pomocą luster można doświetlić pomieszczenie, nadać mu głębi i zmienić proporcje. Są one również sposobem na odświeżenie aranżacji bez zbędnego wysiłku i dodania jej indywidualnego charakteru.

Jeśli potrzebujesz trwałego i efektownie wyglądającego lustra akrylowego, skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci, która z propozycji dostępnych w asortymencie będzie najlepszym wyborem.

Uwagi

Zostaw swój komentarz